Horela linda, linduška

Horela linda, linduška - notový zápis
Horela linda, linduška (František Sušil: Moravské národní písně)

Jedenáctý listopad má většina z nás spojen se svatým Martinem, který už roky na bílém koni nepřijíždí, se svatomartinskou husou, jež dnes naopak už rozhodně nepatří k mimořádnému jídelníčku nebo ochutnávkou svatomartinských vín.

11. listopadu 1941 se ovšem také v horňáckém Kuželově narodil zpěvák Martin Zálešák, hrdý nositel jasného a vysokého tenoru, ale i krásného horňáckého dialektu. Jeho otec Jan hrával na trubku v legendární Ňorkově muzice a Martin už od dob svých vysokoškolských studiích zpíval s muzikami domácími, přespolními i vzdálenějšími.

Také s ostravským Technikem, jak dokumentuje milostná píseň o hořící lindě, tedy topolu bílém, kterou v hudební aranži Jana Rokyty dnešní jubilant natočil v ostravském rozhlasovém studiu už v roce 1984. Tak ať se vám pěkně poslouchá!

iFolklorní zpěvník
iFolklorní zpěvník
Horela linda, linduška
Loading
/

Použité nahrávky:

Horela linda, linduška
hudební úprava Jan Rokyta, zpěv Martin Zálešák, cimbál Jan Rokyta st.
CD Legendy – Moravské a slezské lidové písně (2CD), vydal Indies Happy Trails, 2016

Líbí se vám dnešní písnička? iFolklorní zpěvník můžete pravidelně poslouchat jako podcast v kterékoliv oblíbené aplikaci (SpotifyGoogle PodcastApple Podcast i mnoha dalších) a nový díl vychází nejméně jednou týdně. Pokud si přihlásíte odběr našeho podcastového zpěvníku, o žádnou novou epizodu nepřijdete. Budeme také rádi za vaše hodnocení hvězdičkami nebo přímo vlastní recenzí. Na www.iFolklor.cz se vynasnažíme navíc vždy přidat i notový zápis každé hudební perličky.

Horela linda, linduška - notový zápis
Horela linda, linduška (František Sušil: Moravské národní písně)
Předchozí

iFolklor žije!

A já su synek z Polánky

Následující
Enable Notifications OK No thanks