Počúvajte ludé / Opera ve vinici


Pořad k 50. výročí úmrtí Fanoše Mikuleckého

Osobnost skladatele a folkloristy Františka Hřebačky – Fanoše Mikuleckého je nejen na Podluží známá. V letošním roce uplynulo již 50 let od jeho úmrtí, a proto se uskutečnil v rodišti Fanoše Mikuleckého v Mikulčicích, dne 15. srpna roku 2020 v krásném přírodním areálu U myslivecké chaty vzpomínkový večer s názvem Počúvajte ludé – Opera ve vinici. V příštím roce tomu bude 40 let od natočení a uvedení filmu Opera ve vinici, který popisuje život Fanoše Mikuleckého a byl natáčen také v Mikulčicích.

Pozvání k tomuto pořadu přijali herci z filmu Lenka Kucharská – Sedláčková, Oldřich Navrátil a scénárista Vladimír Merta. V pořadu účinkují dva mužské sbory a dívčí sbor z Mikulčic, chasa, děti, sólisté a sólistky, uvidíte scénku v podání místních ochotníků, toto vše za doprovodu CM Slovácko ml. Pořadem provází zpěvák a moderátor Jožka Šmukař. Váš finanční příspěvek za tento online přenos poputuje do Mikulčic na podporu poměrně nového Muzea Fanoše Mikuleckého, o které se starají mikulečtí dobrovolníci a Obec Mikulčice. 

(2020, 113 minut)

Koupit vstupenky

Základní vstupenka (90 Kč)
Zakoupením získáte unikátní kód, který vám uvedený pořad odemkne (můžete jej zhlédnout i opakovaně – kdykoliv po dobu 7 dní od premiéry). Polovina zisku jde účinkujícím.
Vstupenka s větší podporou (140 Kč)
Zakoupením získáte unikátní kód, který vám uvedený pořad odemkne (můžete jej zhlédnout i opakovaně – kdykoliv po dobu 7 dní od premiéry). K polovině zisku ze základního vstupného účinkujícím pošlete ještě 50 Kč navíc.


Zhlédnout film

Už máte vstupenku? Všechna videa iFolklorního kina jsou vám k dispozici 24 hodin denně na platformě Streamio »

Předchozí

Išel Macek do Malacek

Česká mše vánoční (TS Hradišťan)

Následující