Sledujte na facebookové stránce iFolklor.cz, Festival Strážnice nebo na YouTube kanále iFolklor.
Stáhněte si kompletní program v PDF».
Pátek 26. 6. 2020 | |
20:00 | Zahájení |
Věčně mladý Danaj a muzikanti / Strážnice | |
Magdalena Múčková / iFolklor.cz | |
Martin Šimša / NÚLK | |
20:15 | Slovo ministra kultury ČR Lubomíra Zaorálka |
20:20 | CM Strážničan / Strážnice |
21:00 | Zahraniční okénko |
21:30 | Folklorní soubor Gaudeamus / Praha |
22:00 | Ženský sbor Čečera / Starý Hrozenkov |
22:30 | VUS Ondráš / Brno |
23:00 | CM Harafica / Uherské Hradiště |
23:30 | Jednou budu králem / dokumentární film |
00:50 | Chodíval Matúšek / filmová balada ze Strání |
Sobota 27. 6. 2020 | |
9:00 | Folk it / Folklorní rozcvička |
9:30 | CM Zádruha / Dolní Bojanovice |
10:00 | Marian Friedl, RukyNaDudy / Frenštát pod Radhoštěm |
Grunik / Ostravice | |
10:30 | Konrádyho dudácká muzika / Domažlice |
11:00 | Spjevule ze Skalice / Slovensko |
11:20 | Újezdská Rozmarýna / Újezd u Brna |
Začanští mužáci / Žatčany | |
11:30 | Domažlická dudácká muzika / Domažlice |
12:00 | Lidová čítanka Jiřího Jilíka |
12:30 | Lidová muzika Jara / Praha |
13:00 | Pěvecká skupina BLAženky / Vsetín |
13:30 | Folk it / Folklorní rozcvička |
14:00 | CM Stanislava Gabriela / Babice |
14:30 | Pramínek / Jihlava |
15:00 | Soubor lidových písní a tanců Žerotín/ Strážnice |
15:15 | Folklorní soubor Bystřina / Zliv |
15:30 | CM Kašava s primášem Petrem Králem / Zlín |
16:00 | Plzeňský lidový soubor Mladina / Plzeň |
16:30 | Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky / Lipov |
Sboreček žen z Lipova / Lipov | |
17:00 | CM Prespolan / Brno |
Musica Balkanika / Brno | |
17:30 | Malá česká muzika Jiřího Pospíšila / Praha |
18:00 | Folklorní soubor Haná / Velká Bystřice |
CM Záletníci / Velká Bystřice | |
Hanácký mužský sbor Rovina / Olomouc | |
18:30 | Folklorní soubor Včelaran / Bílovice u Uh. Hradiště |
19:00 | Zahraniční okénko |
19:30 | Ženský sbor Koňadra / Vracov |
CM Friška / Kyjov | |
20:00 | Národopisný soubor Kohoutek / Chrudim |
20:30 | Folklorní soubor Šmykňa / Ostrava |
21:00 | CM Šmytec / Brno |
21:25 | Juraj Hamar: Slovenské frazeologizmy v kontextu koronakrize / Slovensko |
21:30 | SĽUK / Slovensko |
22:00 | Horňácká cimbálová muzika Romana Sokola / Velká nad Veličkou |
22:30 | VUS Ondráš: Příběhy tancem vyzpívané |
23:50 | Galerie tradic / nemateriální statky tradiční lidové kultury ČR |
00:50 | Strážnice 1948 kamerou krajanů z Ameriky / němý film |
Neděle 28. 6. 2020 | |
9:00 | Folk it / Folklorní rozcvička |
9:20 | Zahraniční okénko |
9:30 | CM Bukovinka / Bystřice pod Hostýnem |
Valašský soubor písní a tanců Rusava / Bystřice pod Hostýnem | |
10:00 | Pošumavská dudácká muzika / Strakonice |
10:30 | CM Jury Petrů / Kyjov |
Mužský sbor / Kyjov | |
Taneční skupina Pajtáši / Kyjov | |
Zpěvulenky / Čeložnice | |
11:00 | CM Kyničan / Moravské Knínice |
Mužský sbor a chasa / Moravské Knínice | |
11:30 | Horňácká cimbálová muzika Kubíci / Velká nad Veličkou |
12:00 | Lidová muzika z Chrástu / Chrást |
12:30 | CM Jagár / Havířov |
13:00 | CM Danaj / Strážnice |
CM Pavla Múčky / Strážnice | |
13:30 | CM Ženičky / Hluk |
Ženský sbor Klebetnice / Hluk | |
14:00 | Banda / Slovensko |
14:30 | CM Ohnica / Uherské Hradiště |
15:00 | Folklorní soubor Rokytí / Rokycany |
Malá lidová muzika Rokytka / Rokycany | |
15:30 | Kapela Lipka / Jablunkov |
16:00 | Zakončení |
Soubor lidových písní a tanců Danaj / Strážnice | |
Soubor lidových písní a tanců Žerotín / Strážnice | |
Folklorní soubor Demižón / Strážnice | |
Magdalena Múčková / iFolklor.cz | |
Martin Šimša / NÚLK |