Podpoříte naše aktivity?

iFolklor je řádně zapsaný spolek, jehož hlavním cilem je popularizace tradiční lidové kultury u široké veřejnosti. Dokumentujeme a zpřístupňujeme lidové tradice a zvyky, tance, písně, nářečí a kroje, vytváříme multimediální internetovou encyklopedii, pořizujeme profesionální obrazové, zvukové a audiovizuální záznamy…
Snažíme se o zachování a šíření lidových tradic v národopisných regionech, podporujeme aktivity v oblasti lidové kultury a vytváříme podmínky pro další rozvoj v oblasti ochrany kulturního dědictví.

Od roku 2020 jsme dokázali:

  • uspořádat dva „covidové“ ročníky online festivalu iFolklorní Strážnice se statísici zhlédnutí živých i předtočených pořadů z celé České republiky i Slovenska (sekce Online festivaly)
  • ve velmi krátkém čase technicky a autorskoprávně připravit iFolklorní kino – online „promítání“ téměř 20 folklorních pořadů a podpořit tak soubory nebo muziky při vynucené odmlce, kdy nemohly nacvičovat, tvořit ani vystupovat
  • natočit více než 150 epizod audio podcastu iFolklorní zpěvník, kde představujeme známé i zapomenuté perly z pokladnice lidových písní Čech, Moravy a Slezska (sekce Zpěvník)
  • vytvořit unikátní dokumentární videoformát NAŠI – osobnosti lidové kultury a profesionálně natočit již 9 dílů (sekce Videodokumenty NAŠI)
  • technicky připravit a spustit iFolklorní rádio, které 24 hodin denně vysílá komentované lidové písně z Čech, Moravy a Slezska (sekce Rádio)

Pokud Vás naše činnost zaujala, budeme rádi, pokud zvážíte svou podporu našemu snažení…

I malá podpora je pro nás důležitá

iFolklor.cz můžete podpořit darem libovolné částky na účet č. 2601812329 / 2010 (Fio banka) s variabilním symbolem 999.

Odpočet z daní
Hodnotu daru převedeného na náš účet si mohou dle zákona o daních z příjmů odečíst od základu daně fyzické i právnické osoby. Pokud se rozhodnete věnovat nám finanční dar, můžete hodnotu daru prokázat v potvrzeníkteré Vám rádi vystavíme. Stačí nám zaslat email s kontaktními údaji a číslem účtu, z nějž jste dar poslali, na adresu ifolklor@ifolklor.cz.

Podle zákona o daních z příjmu mají nárok na odečtení daru ze základu daně všechny fyzické osoby„pokud jejich úhrnná hodnota v kalendářním roce přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí alespoň 1000 Kč
V případě právnických osob lze hodnotu daru odečíst od základu daně pouze v případě, kdy celková hodnota darů za celý rok činí alespoň 2000 Kč. Podle zákona o daních z příjmu „tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání.“
Novela zákona z počátku roku 2021 umožnila na dva roky fyzickým i právnickým osobám snížit základ daně až o 30%. Vyšší odpočet než v přechozích letech, kdy byl  max. 15 % pro fyzické a 10% pro právnické osoby, je možný už za dary poskytnuté v roce 2020.

Nakupujete v e-shopech online? I to nám může pomoci

Pokud budete do svého oblíbeného e-shopu přecházet prostřednictvím stránky GIVT.cz, nic vás to stát nebude a přesto nás podpoříte… A abyste na nás nezapomněli, jednoduché rozšíření pro Chrome, Firefox nebo Operu vám možnost podpořit iFolklor připomene v každém konkrétním e-shopu.

Enable Notifications OK No thanks