Pri Trenčíně na tem mostě

Jožka Černý
Foto: Vlado Veverka, webové stránky Jožky Černého

Když tancuje verbuňk Podlužák, je to podívaná. Svítivé nohavice – červenice, široké rukávy, třpytivé kordule s dlouhými mašlemi, okované čižmy se střapci. Vzletné výskoky, hbité otočky, svižné cifry.

Podobné je to s dnešní nahrávkou z roku 1981. Je ladná, efektní a má ohromný tah! Samozřejmě díky zpěvákovi, jenž bez nejmenšího technického zaváhání zvládá velké intervalové skoky, ale také prostřednictvím primáše doprovázejícího BROLNu Jana Kružíka, kterému v krvi koluje také podlužácká krev.

Jožkovi Černému i dalším zpívajícím i nezpívajícím Josefům k dnešnímu svátku všechno nejlepší vinšuje Magdalena Múčková.

iFolklorní zpěvník
iFolklorní zpěvník
Pri Trenčíně na tem mostě
Loading
/

iFolklorní zpěvník můžete pravidelně poslouchat jako podcast v kterékoliv oblíbené aplikaci (Spotify, Google Podcast, Apple Podcast i mnoha dalších). Nový díl vychází nejméně jednou týdně a pokud si přihlásíte odběr našeho podcastového zpěvníku, o žádnou novou epizodu nepřijdete. Budeme také rádi za vaše hodnocení hvězdičkami nebo přímo vlastní recenzí. Na www.iFolklor.cz se vynasnažíme navíc vždy přidat i notový zápis každé hudební perličky.

Použité nahrávky:

Pri Trenčíně na tem mostě
zpěv Jožka Černý
hraje BROLN
CD Legendy – Moravské a slezské lidové písně (2CD), vydal Indies Happy Trails, 2016
z Moravské Nové Vsi
zápis písně: Pavel Čech, www.podluzanek.cz

Předchozí

Kdo se to prochází

Šeci ludé povidajú, že já lúbím mlynárku

Následující
Enable Notifications OK No thanks